در ساخت مبدل جوشی برای استخر ها که به صورت اختصاصی به منظور گرمای شاب استخر و جکوزی طراحی شده اند. این صفحات مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی با آب دارند.

یک مبدل حرارتی نصب شده بین سیستم گردش استخر و سیستم گرمایش معمولی ساختمان، مدارها را جدا می کند و گرمایش استخر را فراهم می کند. مزایای ترمودینامیکی و مزایای کم هزینه مبدل های حرارتی صفحه ای در گرمایش استخر به این معنی است که آنها برای این منظور بیشتر از مبدل های حرارتی پوسته و لوله استفاده می شوند.
Swimming pool heating

علاوه بر موضوع خوردگی، بحث افت فشار نیز در طراحی مبدل های صفحه ای علاوه بر مقاومت بالا . در مقابل خوردگی آب استخر فاز افت فشار مناسبی نیز جهت کاربری  گرمایش آب استخر و جکوزی برخوردارند.

برای مبدل جوشی برای استخر ها  می توان از انواع منابع گرمایشی مانند ظرفیت اضافی سیستم گرمایش ساختمان استفاده کرد. انرژی های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی و زمین گرمایی نیز پتانسیل بالایی به عنوان منابع گرمایشی مقرون به صرفه دارند. گرمایش استخر نیز می تواند در یک پروژه بزرگتر ادغام شود. تخلیه آب گرم از کندانسورها برای تامین آب گرم استخر بدون هزینه استفاده می شود.   مبدل های حرارتی صفحه ای مارس یک راه حل کم مصرف و اقتصادی برای حفظ دمای تقریبا ثابت آب در استخرهای شنا ارائه می دهند. در پروژه‌های خاص، گرمایش استخر نیز می‌تواند در یک راه‌حل کلی از مارس گنجانده شود. تحویل و نصب مبدل های صفحه ای جوشی مارس در استخر های عمومی و خصوصی در مجموع های مختلف ورزشی، برج ها و ساختمان های متعددی انجام و در حال استفاده می باشند. دیاگرام زیر نحوه نصب مبدل صفحه ای جوشی مارس را در کاربری گرمایش آب استخر و جکوزی نشان می دهد.