این نوع مبدل ها بیشتر برای کار با رسانه‌های تهاجمی و همچنین فشار و دماهای بالا مناسب هستند. با استفاده از فناوری صفحه به جای لوله، ضریب انتقال حرارت بالا به مهندسان ما این امکان را می دهد که سطح مورد نیاز برای عملکرد بهینه را کاهش دهند. نتیجه یک مبدل حرارتی فشرده است که از همتای پوسته و لوله خود بهتر عمل می کند و می تواند به رویکردهای دمایی بسیار نزدیک تری دست یابد. در حالی که به فضای بسیار کمتری نیاز دارد و از نظر وزن بسیار سبک تر است.

مبدل حرارتی پوسته و صفحه

استفاده از فناوری صفحه همچنین چالش رایج مبدل های حرارتی پوسته و لوله را کاهش می دهد. خطر رسوب تا حد زیادی کاهش می یابد. زیرا یک جریان آشفته از مسدود شدن ذرات در مبدل حرارتی جلوگیری می کند.در مقایسه با مبدل‌های حرارتی پوسته‌ای و لوله‌ای، مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای و پوسته‌ای بسیار اقتصادی هستندو باعث بازگشت سریعتر سرمایه خواهد شد. اندازه ی جمع و جور، وزن سبک و هزینه های نصب کم، قیمت اولیه خرید را به حداقل می رساند.

VIRA PHE

محدوده الگوی صفحه نامتقارن برای کار با مایعاتی که ویسکوزیته بالا دارند بسیار مناسب هستند، زیرا آنها دارای کانال های باریک در یک طرف و کانال های گسترده در طرف دیگر هستند. این طراحی مبدل حرارتی را قادر می‌سازد تا به راحتی با نرخ‌های جریان متفاوت برخورد کند. و به ما امکان می‌دهد تا از افت فشار به کارآمدترین روش استفاده کنیم. در نتیجه ی تلاطم بالاتر، انتقال حرارت بیشتر و عملکرد مقرون ‌به‌ صرفه‌تر می‌شود.

Alfa Laval

الگوهای نامتقارن راه حلی برای کار با محیط های با ویسکوزیته بالا یا متراکم کردن گاز در حجم های زیاد هستند.