معرفی شرکت

شرکت صنایع تیوان مبدل ویرا در زمینه ی طراحی ، تولید و تامین تجهیزات نفت ‍، گاز ، پتروشیمی ، صنایع غذایی ، دارویی ، آشامیدنی ، فولاد ، معادن ، صنایع سبک و سنگین و تاسیسات فعال می باشد . همچنین در راستای خودکفایی کشور توانسته با تکیه بر دانش فنی و تجربه کادر متخصص خود اقدام به طراحی و ساخت تجهیزات پیشرفته صنعتی همگام با فناوری روز دنیا را در داخل ایران عزیز امکان پذیر نماید .

 

صنایع غذایی ، دارویی و آشامیدنی:

این شرکت در حوزه طراحی ، تولید و تامین انواع پاستوریزاتور ها ، کولر پلیت ، پمپ های استیل ، تجهیزات CIP ، مبدل های حرارتی تمام استیل ( صفحه ای ، پوسته و لوله ) ، مخازن ذخیره تمام استیل و تجهیزات جانبی آن به صورت تخصصی مشغول به فعالیت میباشد.

صمیمانه از شرکت هایی که به کیفیت ، ایمنی ، نو آوری ، کارایی و تخصص گروه مهندسی ویرا اعتماد نمودند تشکر مینماییم .

 

مبدل های حرارتی تمام استیل صفحه ای

انواع مبدل های حرارتی اعم از واشردار و جوش بنا به کاربرد قابل ساخت و تامین می باشد. از جمله کاربردهای مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار به عنوان کولر پلیت و هیت پلیت و پاستور می باشد .

شرکت صنایع تیوان مبدل ویرا توانایی ساخت انواع پلیت ها در سایزهای مختلف و همچنین ساخت فریم های استیل و رنگی جهت مونتاژ نهایی مبدل با ظرفیت های مختلف را دارد. این نوع مبدل ها با توجه به محصول و ظرفیت تولید شما قابل طراحی میباشد. از این تجهیز برای گرم کردن و یا سرد کردن محصول در فرآیند به کمک یک سیال واسط استفاده می شود.

این مبدل ها از تعداد زیادی صفحات استیل مواج تشکیل شده است که توسط میله های گششی به یکدیگر بسته شده و بین آنها واشر های پلیمری مناسب جاسازی می گردد. جنس صفحه ها از فولاد ضد زنگ مخصوص صنایع غذایی و جنس واشر ها از سیلیکون و یا سایر پلیمر های منطبق با استاندارد های صنایع غذایی می باشد که در برابر تغییرات دما، چربی ها و مواد شستشو دهنده کاملا مقاوم هستند. هر مبدل حرارتی داراری دو ورودی و دو خروجی مجزا برای محصول و سیال واسط می باشد که با اتصالات استاندارد به سایر قسمتهای خط تولید متصل می گردند.

 • جنس صفحات : استیل 316L  و 304
 • واشرها : بنا به نوع محصول دارای انواع مختلفی اعم از NBR  ، EPDM  ، FKMG  با گرید صنایع غذایی میباشد.

 

 

 جوشی در ظرفیت های مختلف

جهت استفاده از بخار و آب داغ موجود و قابل سفارش می باشد .

 

 • فشار تست : 67-45 Bar
 • فشار کاری :  45-35 Bar
 • دمای کاری: 50 – الی +200 C

 

 

 

 پوسته و لوله (Shell & Tube)

مبدل های حرارتی به عنوان المان های تغییر دما با استفاده از جریانهای پیوسته سیال در سیستمهای تولید مورد استفاده قرار می گیرند که معمولا سیال گرم یا سرد پیش تر در مرحله ای از تولید ایجاد شده است برای مثال سیالی که در یک مرحله از تولید دمای آن افزایش یافته برای بالا بردن دمای سیالی دیگر استفاده می شود.

در نتیجه هدر رفت انرژی در فرایندهای تولید به حداقل می رسد و این یعنی کاهش هزینه. در صنایع غذایی و آشامیدنی برای کاربردهایی نظیر تقطیر و عصاره گیری، پخت مواد، پاستوریزه کردن، تخمیر، تولید بخار و خنک کاری مورد استفاده قرار می گیرد. مبدل پوسته و لوله ویرا با راندمان بالا و انتقال حرارت سریع علاوه بر صرفه جویی در سوخت و زمان از هر گونه تأثیر نا خواسته روی طعم، رنگ و کیفیت محصول جلوگیری میکند.

همچنین این محصول در خنک کاری(Intercooler& Aftercooler) کمپرسورهای چند مرحله ای و کارخانه تولید گاز CO2 کاربرد وسیعی دارد.

 

ویژگی مبدل پوسته و لوله ویرا

 • امکان ساخت مبدل با حرکت سیال به صورت موازی هم جهت ومخالف جهت و همچنین متقاطع را دارد
 • ظرفیت و تعداد لوله ها بر اساس نیاز مشتری
 • جنس پوسته و لوله بر اساس سفارش مشتری استنلس استیل یا فولاد بدون درز است

مبدل هوا خنک :

در مبدل حرارتی هوا خنک هیچ تماسی بین سیالی که خنک می شود و هوا وجود ندارد. این نوع مبدل بیشتر زمانی که موقعیت پروژه و یا شرایط آب و هوایی و محیطی اجازه استفاده از سایر سیستم های خنک کننده مانند برج خنک کننده را نمی دهد، استفاده می شود. یکی از این محدودیت ها عدم وجود آب کافی و یا حساس بودن محل مورد نظر به آلودگی آب و تاثیر آن بر محیط کار است و به همین خاطر در چنین مواردی به جای خنک کننده های آبی از نوع هوا خنک استفاده می شود.

این نوع مبدل ها به طور گسترده در صنایع مختلفی مانند صنایع شیمیایی، صنایع غذایی  ، نفت و گاز ، نیروگاه های تولید توان ، صنایع هیدرولیکی ، صنعت تبرید (مانند کندانسور چیلر هوا خنک) ، کارخانه ها ، صنایع سنگین و … مورد استفاده قرار می گیرد. شیوه کار آن بدین شکل است که سیال داغ وارد تیوب های فین دار (لوله های پره دار) مبدل شده و هوای خنک کننده توسط فن هایی از میان لوله های فین دار دمیده شده و حرارت را از سیال داغ می گیرد.

پاستوریزاتورها

مصرف کنندگان همواره خواهان محصولی تازه ، استاندارد و سالم میباشند. انتخاب راهکار صحیح پاستوریزه یا استرلیزه کردن بر اساس توع محصول می تواند بر کیفیت محصول ، کاهش مصرف انرژی ، ضایعات و هزینه های تولید تاثیر گذار باشد .

این دستگاه جهت پاستوریزه کردن شیر برای مصارف مختلف، و یا پاستوریزه کردن محصولات لبنی و انواع نوشیدنی مورد استفاده قرار می گیرد و مجهز به قسمت های مختلف حرارتی از جمله تبادل محصول سرد ورودی با محصول گرم پاستوریزه شده، محصول با آب داغ، محصول با آب سرد و بخش نگهدارنده محصول با توجه به نوع آن در دمای پاستوریزاسیون برای مدت محدود میباشد . این دستگاه به صورت مستقل مجهز به یونیت تولید آب داغ جهت حرارت دادن به محصول تا دمای پاستوریزاسیون بوده و یک مخزن تعادل باعث ورود محصول با جریان ثابت به داخل پاستوریزاتور می باشد. به منظور جلوگیری از ورود محصول پاستوریزه نشده به داخل مسیر محصول پاستوریزه از سوپاپ تغییر مسیر شیر استفاده می شود. این دستگاه  بنا به سفارش دارای محل اتصال به هموژنایزر(همگن کننده) یا خامه گیر می باشد.

 

 1. Balance tank
 2. Product feed pump
 3. Flow controller
 4. Deaerator
 5. Separator
 6. Constant pressure valve
 7. Density transmitter
 8. Flow transmitter
 9. Regulating valve
 10. Shut-off valve
 11. Check valve
 12. Homogenizer
 13. Booster pump
 14. Holding tube
 15. Flow diversion valve
 16. Plate heat exchanger
 17. Process control

CIP  – سیستم شستشوی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

این دستگاه متشکل از پمپ ها ، مخازن جهت آب داغ ، محلول سود سوز آور و محلول اسید نیتریک می باشند . و نیز دارای یک دستگاه مبدل حرارتی برای حرارت دادن به آب و محلول های ذکر شده در زمان شستشو و همچنین گرم کردن آب تا دمای 90 درجه سانتی گراد جهت استریل نمودن خطوط و تجهیزات خط تولید می باشد.

مخازن :

این مخازن جهت نگهداری محصولات در شرایط ثابت و یا در فرآیند های تولیدی صنایع غذایی و لبنی  استفاده می شوند. متریال مصرفی آنها ورق ضد زنگ براق مخصوص مواد غذایی بوده و محل جوش ها در داخل بخوبی پرداخت می گردد. شیب کف این مخازن همواره به سمت خروجی مخزن بوده و سقف مخزن به صورت مخروطی ساخته می شود. در مخزن امکان نصب دریچه ی آدم رو، چراغ داخلی، دماسنج، دریچه بازدید، هم زن و سیستم ثبت و کنترل دما بنا بر سفارش وجود دارد.ظرفیت این مخازن می تواند از ۱.۰۰۰ تا ۱۰۰.۰۰۰ لیتر قابل تغییر بوده.

مخازن ذخیره تک جداره:

جهت نگهداری موقت مواد و محصولات ویا استفاده در سیستم شستشوی  CIP

 دو جداره:

سطح بیرونی آنها با پشم شیشه، پشم سنگ و یا فوم مخصوص عایق کاری شده است که بین دو جداره ی مخزن قرار می گیرند

مخازن ذخیره سه جداره :

جداره ی داخلی مخزن مجهز به خط گرمایش بوسیله بخار یا آب داغ و همچنین لوله ورودی و خروجی مناسب برای سردکردن محصول بوسیله آب معمولی یا آب سرد می باشد. و بین جدار بیرونی و وسطی عایق مناسب قرار می گیرد.

پمپ ها

شرکت ویرا تولید کننده پمپ های سانتریفیوژ  استیل مورد کاربرد در صنایع غذایی ، آشامیدنی و دارویی می باشد.

این گونه پمپ ها جهت جابه جایی شیر و سایر محصولات لبنی کاربرد دارند به گونه ای که به ساختار قیزیکی محصول آسیبی وارد نگردد . تمامی قسمت های در تماس با محصول از استیل 304 و 316 با گرید دارویی و غذایی ساخته شده است . بر روی الکتروموتور نیز محافظی قراردارد تا از پاشش مایعات بر روی آن جلوگیری کند. همچنین ساختمان پمپ کاملا بهداشتی بوده و عاری از خطر آلودگی  میباشد.